Svatební omyly, které by se nejspíš nestaly kdyby...

Svatební trapasy

Když jsme začali pracovat na projektu Online svatba, bavili jsme se se spoustou lidí z řad našich známých a kamarádů, kteří již mají za sebou zkušenost s velkým dnem D. Snažili jsme se načerpat inspiraci, aby naše svatební weby nabízeli to, co lidé skutečně potřebují a ne to stejné, co nabízí konkurence. 

Během těchto rozhovorů jsme si vyslechli množství zábavných, neuvěřitelných a někdy i trochu děsivých historek. Však to znáte, i když jsou věci naplánované do posledního detailu, vždy se může objevit situace, se kterou člověk prostě nepočítal. Několik z nich jsme pro vás vybrali. Ne, abychom vás strašili, ale abychom vás pobavili, varovali a taky vám ukázali, k čemu všemu může být svatební web užitečný.

Zatoulaná teta

Pro náš obřad se nám podařilo zamluvit krásné prostory na zámku v Hradci nad Moravicí. Jaké bylo naše překvapení, když se na obřad nedostavila moje teta Hanka, ačkoli se mým rodičům údajně dušovala, že nepotřebuje odvoz, že dojede bez problému sama.

Abychom to upřesnili, moje teta žije celý život v obci Bednárec, což je zhruba 15 km od zámku v Jindřichově Hradci. Na obřad se tedy dostavila sice na čas, ale bohužel ne na ten náš. Chudák teta, úplně ji vidím, jak zmateně pobíhá mezi cizími svatebními hosty a hledá známé tváře.

Peťa a Kája

Řešení: Na svatebním webu máte k dispozici velkou přehlednou mapu s vyznačeným místem obřadu i hostiny. Každý návštěvník na první pohled vidí nejen dané místo, ale i jeho blízké okolí.

Nechtěná proměna v dalmatina

Hodně jsme si dali záležet hlavně na menu ve stylu francouzské kuchyně, šlo nám o luxusní gurmánský zážitek. O to větší byl můj šok, když krátce po podávání polévky se má krásná družička Káťa začala proměňovat v podivného dalmatina. Příčinou byl lanýžový olej v celerovém velouté.

V životě by mě nenapadlo, že by někdo mohl mít tak bizarní alergii a Káťu zase nenapadlo hledat svého úhlavního nepřítele v polévce. Holt, luxus je někdy opravdu zbytečný. A pro gurmány tady je recept

Monika a Jirka

Řešení: Je pravda, že novomanželé menu často tají nebo rozesílají spoustu emailů ve stylu “kuřecí nebo ryba?”. Na svatebním webu však máte k dispozici dostatek prostoru pro zveřejnění celého menu i s lákavými obrázky, aby se hosté měli na co těšit. Najde se i dostatek prostoru pro připojení seznamu alergenů.

Seskok padákem na každý den

Kamarádi se mě stále ptali, co bychom si přáli jako svatební dar. Nechtělo se mi nad tím přemýšlet. Nakonec jsem si vzpomněl, že Jiřka mi jedou vyprávěla, jak by si někdy chtěla skočit padákem. Dobrý tip na dárek, říkám si.

To mě ale nenapadlo, že se s podobnou záležitostí svěřila i své sestřence. Navíc se nám kamarádi zřejmě nějak špatně domluvili. Nakonec, opravdu netuším jak, jsme při rozbalování darů otevírali jednu obálkou s voucherem za druhou.

Honza a Jiřka

Řešení: Že nevíte, co byste si konkrétně přáli? Nakonec určitě na něco přijdete a pak není nic snazšího, než svá přání umístit na svatební web. Jakmile se ke konkrétnímu daru někdo přihlásí, stačí během několika kliknutí dát všem na vědomí, že tento dar už je obsazen.

V lodičkách na statku

Naše svatba byla celá v rustikálním stylu. Vše se odehrávalo na statku Markových příbuzných. Obřad v polích, slaměná výzdoba, opékané sele a velký piknik na zahradě. Všichni se perfektně bavili až na moji sestřenici Lucku, která si potrpí na módu a eleganci. Asi se vůbec nepodívala, kde se obřad a hostina bude odehrávat.

S 15 cm podpatky si to člověk na poli moc neužívá a na zahradě (navíc po dešti) už vůbec ne. Držela statečně i když to bylo chvilkami srandovní a chvilkami strašidelné. Ačkoli byla Lucka ve společnosti vždy a za všech okolností opravdovou dámou, po pár skleničkách vína boty stejně letěly přes plot.

Eliška a Marek

Řešení: Co vše je potřeba hostům předem sdělit? Kdy a kde je obřad, v kolik hodin začíná hostina a kde proběhne společné focení, kde zaparkovat... Je toho opravdu hodně. Na svatební oznámení se zkrátka všechno nevejde a v emailech se informace často ztrácí. Na svatebním webu máte k dispozici dostatek prostoru pro vše, co by vaši hosté měli vědět, navíc v přehledném a zároveň estetickém provedení.

Neplánovaný dress code

Jako interiérová designérka jsem si strašně lámala hlavu nad tím, jak naši svatbu barevně vyladit. Nakonec jsem se rozhodla pro světlejší odstín pistáciové zelené v kombinaci se světle žlutou. V těchto barvách jsem měla i pozvánky a všechny dekorace a detaily. Všem hostům jsme se to snažila předem nějak nenápadně podsunout. Evidentně se mi to nepovedlo. Největším zrádcem byl totiž můj vlastní otec, který mě vedl k oltáři se zářivě rudou kravatou a oranžovým kapesníkem v klopě hnědého saka. Proč?!

Janka a David

Řešení: Samozřejmě by nebylo fér diktovat všem hostům jejich garderobu, můžete jim však elegantně napovědět výběrem designu vaší webové prezentace. Barevné kombinace či vlastní originální pojetí? Cokoli vás napadne... vše dokážeme do webu promítnout.

Vegetariánská noční můra

Všechno šlo dobře, jídlo super, lidi se bavili. V jeden moment si naši pozornost vyžádali moji kolegové z práce a velmi pompézním způsobem nám předali svatební dar. Čerstvě poraženého vepře! Káťa poté asi hodinu skoro nemluvila a musím říct, bál jsem se, že zábava právě skončila. Má milá je totiž vegetariánka a utrpení zvířat je proti její životní filozofii. Nakonec jsme se vepře nenápadně zbavili, aby nebyl na očích. Káťa to po čase hrdinně rozchodila, ale myslím, že na to nikdy nezapomene.

Honza a Katka

Řešení: Není výjimkou, že hosté ze strany nevěsty se na svatbě setkávají s ženichem poprvé a naopak. Anonymita jedné polovičky šťastného páru pak může vést k celé řadě drobných trapností. Lepší je se takovým situacím vyhnout. Například tím, že všem svatebčanům poodkryjete něco ze zákulisí vašeho společného života již předem. Na webu máte možnost v několika bodech povyprávět svůj společný příběh či prozradit, co vás charakterizuje.

 

A jak jste na tom vy? Máte úsměv na tváři, cítíte inspiraci nebo vás dostihla plánovací panika?

Vybavila se vám během čtení historka či trapas, který jste zažili coby svatebčané nebo vám uvízla v paměti z vyprávění? Pokud ano, podělte se s námi, třeba dáme společně dohromady druhý díl.